Nejvyšší soud rozhodl o Toflově gangu. Kauza se vrátí Krajskému soudu v Brně

Nejvyšší soud rozhodl o dovoláních deseti členů takzvaného Toflova gangu. Výsledek zatím není oficiálně známý, protože verdikt nejdříve musí dostat účastníci řízení. Z veřejně dostupných zdrojů ale vyplývá, že kauzu bude znovu řešit Krajský soud v Brně. Znamenalo by to, že Nejvyšší soud zrušil rozsudek u alespoň jednoho z odsouzených.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Odvolací soud se členy takzvaného Toflova gangu v Olomouci. Na snímku bývalý policista Miloš Almásy (v červeném) | Foto: Barbora Taševská

Podle neoficiálních informací ČTK by se zrušení rozsudku mohlo týkat bývalého policisty Petra Křipského. Ten původně dostal trest čtyři a půl roku vězení a pokutu 200 tisíc korun.

Spolu s ním soud potrestal dalších deset bývalých policistů a jejich kompliců za to, že 12 let vydírali podnikatele na jižní Moravě.

Za úplatek jim nabízeli, že zastaví vyšetřování smyšlených kauz nebo že vyřeší jejich problémy se zákonem. Soud ale neprokázal, že by pracovali jako organizovaná skupina.

Toflův gang | Foto: Český rozhlas

Vlasta Gajdošíková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme