Nejvyšší soud zrušil trest bývalému pražskému radnímu

Bývalý pražský radní Martin Langmajer dostal za podíl na autonehodě, při které zemřela mladá žena a její dcera byla zraněna, dvouletou podmínku. A Nejvyšší soud tento trest zrušil.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejvyšší soud České republiky

Nejvyšší soud České republiky | Foto: Tomáš Adamec

Podle Nejvyššího soudu není možné jednoznačně říct, že havárii zavinilo to, že Langmajer jel příliš rychle a nevěnoval se plně řízení.

Langmajera se zastala exministryně spravedlnosti Daniela Kovářová, která dala Nejvyššímu soudu podnět k novému posouzení případu.

Nehoda se stala na podzim roku 2007 na Příbramsku. Tehdejší pražský radní Martin Langmajer narazil v terénním voze více než 120kilometrovou rychlostí zezadu do Volkswagenu Polo.

Dva soudy okresní v Příbrami a Krajský v Praze rozhodly, že Langmajer nehodu zavinil. On sám pak rodině oběti dal dva miliony odškodného a další dva nabídl.

Veronika Sedláčková, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme