Nejvyšší soud zrušil ženě trest za to, že dvakrát seřezala syna vařečkou

Potrestat syna vařečkou nemusí být vzhledem k okolnostem týrání. Nejvyšší soud zrušil rozsudek nad ženou, které za to předchozí soudy uložily podmíněný trest. Matka se podle jeho rozhodnutí starala o problematického syna dobře a selhala jen dvakrát.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Týrání dětí (ilustrační foto) | Foto: Khalil Baalbaki

Podle soudu se žena nechovala dlouhodobě hrubě a ve snaze syna zvládnout hledala odbornou pomoc. Chlapec byl prý nesoustředěný a s obtížnou výchovou příliš nepomáhal ani otec rodiny.

„Spolupracovala nejen se školou, ale i s dalšími výchovnými institucemi. Pokud tedy v tomto případě dvakrát nepřiměřeně potrestala syna výpraskem vařečkou, pak šlo z pohledu Nejvyššího soudu o výjimečný exces, ale rozhodně nešlo o jeho týrání,“ potvrdil mluvčí soudu Petr Knötig.

Syn dostal výprask dvakrát v dubnu 2011, následkem čehož měl podlitiny na hýždích. Ve prospěch matky ale vypovídaly jak třídní učitelka, tak lékařka a družinářka.

Ženě byl původně vyměřen roční podmíněný trest s tříletou zkušební dobou. Obvodní soud pro Prahu 4 se teď případem musí zabývat znovu.

Tereza Bartůňková, krw Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme