Nejvyšší soudkyně Brožová: s Romanem Fialou budeme dobrý tým

Nejvyšší soud má nového místopředsedu. Prezident Václav Klaus jím jmenoval soudce Romana Fialu. Přestože šéfka soudu Iva Brožová navrhovala do funkce jiná jména, prezidentovo rozhodnutí respektuje.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Iva Brožová

Iva Brožová | Foto: Ejustice.cz

Prezident republiky Václav Klaus jmenoval místopředsedou Nejvyššího soudu Romana Fialu. Ten nahradil Pavla Kučeru, který rezignoval na funkci soudce kvůli kárnému řízení, souvisejícímu s kauzou Jiřího Čunka.

Přehrát

00:00 / 00:00

Václav Klaus mluví o úloze Nejvyššího soudu.mp3

Prezident Klaus po jmenování řekl, že Nejvyšší soud musí především obnovit důvěru veřejnosti.

„Je potřeba, aby byl Nejvyšší soud vidět, aby výrazně přispíval ke svému hlavnímu úkolu, což je sjednocování judikatury, a aby pro potenciální viníky bylo rozhodování soudu po celé České republice co nejvíce předvídatelné,“ shrnul Klaus.

Přehrát

00:00 / 00:00

Iva Brožová mluví o výběru svého nového kolegy.mp3

Přestože jeho jméno předsedkyně soudu Iva Brožová do funkce místopředsedy nenavrhla, rozhodnutí prezidenta republiky respektuje.

„Jmenování místopředsedy Nejvyššího soudu je výlučná kompetence ústavně daná prezidentu republiky. On si za tento výběr nese odpovědnost. Já panu prezidentovi důvěřuji a věřím, že s doktorem Fialou budeme dobrý tým,“ dodala Brožová.

Roman Fiala pracuje na Nejvyšším soudu osmým rokem, jeho cílem je obnovit důvěru veřejnosti v jeho činnost.

Květa Moravcová, Aneta Vojtěchová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme