Nejvyšší státní zástupce chce zvrátit prezidentskou amnestii v kauze H-System

Stíhání tří hlavních aktérů kauzy H-System možná bude pokračovat i přesto, že je zastavila prezidentská amnestie. Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman v této věci podal dovolání k Nejvyššímu soudu. Podle jeho názoru totiž nebyly splněny podmínky pro zastavení stíhání.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pavel Zeman, nejvyšší státní zástupce | Foto: Šárka Ševčíková | Zdroj: Český rozhlas

Trestní stíhání Jaroslava Vítka, Jaroslava Eliáše a Ladislava Tůmy zastavil Vrchní soud v Praze za situace, kdy dostali za účast na podvodu spojeném s projektem levného bydlení podmíněné tresty.

Nejvyšší soud je ale považoval za mírné a částečně je zrušil. Měl tedy padnout nový verdikt. Místo toho ale přišla prezidentská amnestie. Proto nejvyšší žalobce zasáhl, řekla jeho mluvčí Helena Markusová.

„Dovolání, které dnes podal nejvyšší státní zástupce v kauze H-System, je první věcí v rámci amnestie prezidenta republiky, ve které podává nejvyšší státní zástupce dovolání.“

Dovolání je mimořádným opravným prostředkem, který smí nejvyšší žalobce ze zákona podat. Podvedení lidé v kauze H-System přišli dohromady asi o jednu miliardu korun.

Vlasta Gajdošíková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme