Nejvyšší žalobce nechce, aby sražení dítěte na přechodu skončilo jako přestupek. Podal dovolání

Nejvyšší státní zástupce Igor Stříž podal dovolání v případu řidičky, která loni srazila desetiletou dívku na přechodu pro chodce. Dívka utrpěla vážná zranění. Dovolání směřuje proti rozhodnutí Krajského soudu v Praze, který případ posoudil jako potenciální přestupek, nikoliv trestný čin. Na Stříže se obrátil zmocněnec dívky a nejvyšší státní zástupce se poté rozhodl podat dovolání v neprospěch řidičky, řekl ve středu Střížův mluvčí Petr Malý.

Brno Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejvyšší státní zástupce Igor Stříž | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

Řidička projížděla obcí rychlostí 62 až 66 kilometrů v hodině, tedy rychleji, než dovolují dopravní předpisy. Nedokázala zavčas zareagovat na dívku jedoucí na koloběžce, která jí na přechodu pro chodce náhle vjela do cesty. Dívčina zranění si vyžádala několikatýdenní léčbu.

Nejvyšší státní zástupce navrhl Poláka jako svého nového náměstka. Na úřadu již pracuje

Číst článek

Okresní soud Praha-východ původně uložil řidičce peněžitý trest 10 000 korun a zákaz řízení motorových vozidel na jeden rok. Krajský soud v Praze však po odvolání řidičky trest zrušil a rozhodl o postoupení případu do přestupkového řízení.

Stříž v dovolání zdůraznil, že řidička nepřizpůsobila rychlost jízdy, nedbala zvýšené opatrnosti vůči dětem před přechodem pro chodce a následkem porušení pravidel silničního provozu došlo ke zranění nezletilé dívky.

Podle nejvyššího státního zástupce tak soud měl posoudit její jednání jako přečin těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti.

Nejvyšší státní zástupce se tak dovoláním domáhá toho, aby Nejvyšší soud zrušil rozhodnutí krajského soudu a nařídil mu případ znovu otevřít a opětovně rozhodnout.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme