Nejvyšší státní zástupce: Nástupce Rampuly by měl odvolat Grygárka

Nástupce odvolaného vrchního státního zástupce Vlastimila Rampuly by měl odvolat náměstka úřadu Libora Grygárka. Ve Dvaceti minutách Radiožurnálu to naznačil nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Náměstek pražského vrchního státního zástupce Libor Grygárek | Zdroj: ČTK

„Myslím si, že každý, kdo přichází do určité vedoucí funkce, tak si tvoří svůj tým. Já, když jsem přišel do funkce nejvyššího státního zástupce, také jsem si vytvořil svůj tým. Odvolal jsem dosavadní náměstky. Myslím si, že je to asi normální postup,“ řekl Pavel Zeman.

Úřadující náměstek pražského vrchního státního zástupce Libor Grygárek je podle některých zpráv z tisku spoluodpovědný za průtahy při objasňování politicky citlivých kauz.

Přehrát

00:00 / 00:00

Hostem Dvaceti minut Radiožurnálu byl nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman.mp3

Nejvyšší správní soud (NSS) potvrdil, že Rampula závažně chyboval a porušil své povinnosti. Na jedné straně byl prý nečinný v kauze gripenů, a naopak nepatřičně aktivní v kauze IPB, kdy udělil pokyn dozorové státní zástupkyni se proti rozsudku na místě neodvolávat.

O odvolání Vlastimila Rampuly usiloval především ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil (ODS), návrh na odvolání podal loni v březnu právě nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman.

Rampula odejde z postu vrchního státního zástupce, soud vyhověl Pospíšilově stížnosti

Číst článek

Tereza Bartůňková, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme