Nejvyšší státní zástupce si vybral za náměstka Pavla Pukovce

Novým náměstkem nejvyššího státního zástupce se stal namísto odvolaného Stanislava Mečla Pavel Pukovec. Dosud působil jako žalobce v Kroměříži, zaměřuje se na boj s korupcí.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pavel Pukovec

Pavel Pukovec | Zdroj: ČTK

Pukovce jmenoval ministr spravedlnosti Pavel Blažek na návrh nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana do funkce náměstka k 1. lednu.

Na starost má mít agendu svého předchůdce Mečla, tedy vedení kabinetu Nejvyššího státního zastupitelství, analytický a legislativní odbor, dále odbor pro netrestní věci a také záležitosti spojené s přezkumem jednotlivých případů.

Mečl skončil ve funkci náměstka začátkem prosince kvůli ztrátě důvěry. Zeman využil svých zákonem daných možností a ministra Blažka požádal o Mečlovo odvolání s tím, že jako nejvyšší státní zástupce má právo si vytvořit svůj manažerský tým řídící celou strukturu státního zastupitelství v republice.

Jana Zemanová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme