Švédsko 1:0 Norsko

Nejvyšší státní zástupkyně se pře s žalobcem Radkem Ondrušem

Šéfka Nejvyššího státního zastupitelství Marie Benešová obviňuje žalobce Radka Ondruše z cíleného alibismu. Bývalý zaměstnanec Nejvyššího státního zastupitelství Ondruš vystupuje v posledních dnech s tvrdou kritikou této instituce. Mimo jiné prohlásil, že na úřadě pracuje mnoho nekompetentních státních zástupců.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Marie Benešová | Zdroj: ČTK

Benešová ale uvedla, že Ondruš sám měl více než rok na starosti výběr žalobců, a tudíž považuje jeho mediální výstupy za hrubě zkreslené. Českému rozhlasu 1 - Radiožurnálu Benešová řekla:

"Nikdy nevznesl jediný kritický hlas na toto téma, pokud zde pracoval. Dokonce, což je zvlášť pikantní, v oblasti výběru nových státních zástupců pracoval, připravoval podklady pro tento proces a v podstatě ty osoby, které dneska kritizuje, navrhoval

Ondruš, který svými výroky podnítil Ministerstvo spravedlnosti k hloubkové kontrole Nejvyššího státního zastupitelství namítá, že naopak na nedostatky uchazečů o práci žalobce upozorňoval. "Vše, co jsem považoval za nezbytné jsem uvedl ve vyhodnocení ke každému konkrétnímu případu. Po mém odchodu jsem uvedl pouze důvody, které mě vedly k podání rezignace."

Jan Hrbáček, Marián Vojtek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme