Nejvyšší státní zástupkyni se nelíbí práce Inspekce ministra vnitra

Kontrolní policejní orgány, které mají odhalovat trestnou činnost strážců zákona, pracují špatně, říká nejvyšší státní zástupkyně Renáta Vesecká. Upozorňuje také na skutečnost, že Inspekce ministra vnitra je příliš provázaná s osobou šéfa resortu. Vesecká by uvítala skutečně důkladnou reformu policejního sboru, který má na 47 tisíc příslušníků.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Renáta Vesecká | Foto: Radio Praha

O tom, že změny jsou nutné svědčí podle Vesecké například kauza Berdychova gangu, ale i řada dalších. "Vnitřní kontrolní mechanismy v rámci policie fungují nedostatečným způsobem. Tento závěr dovozuji z konkrétních případů nejzávažnější trestné činnosti, která ukazuje, že kontrolní mechanismy sice zafungovaly, protože tyto věci byly odhaleny, postupně byly rozkryty, vyšetřeny, ale došlo k tomuto rozkrytí opožděně," vysvětlila nejvyšší žalobkyně.

I policejní prezídium má už určité představy, jaká opatření je třeba přijmout. Změny chtějí i samotní policisté. Jen loni jich odešlo plných 3300, protože služba pro ně ztratila perspektivu.

Pavel Otto Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme