Nejvyšší státní zástupkyni zneklidňuje ruská mafie v Karlových Varech

Nejvyšší státní zástupkyně Marie Benešová znovu bije na poplach kvůli mafiím v Karlových Varech. Ty podle ní ve městě a jeho okolí páchají nebezpečnou trestnou činnost. V regionální příloze MfDnes uvedla, že o problému chce jednat s tamním okresním státním zástupcem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Karlovy Vary | Foto: Karlovy Vary

Marie Benešová upozorňuje na případy vydírání podnikatelů i podivných investic, kdy Rusové stavějí načerno budovy z peněz pochybného původu. Radiožurnálu řekla, že má signály o propojení tamních mafií s policisty. Získala je od specializovaného útvaru, který se zabývá organizovaným zločinem: "A to byly vážné poznatky. Skutečně velmi vážné. Za celou praxi , co jsem u prokuratury a státního zastupitelství, jsem tak vážné věci neviděla."

Karlovarský primátor Zdeněk Roubínek si ale myslí, že pověst Karlových Varů jako města prošpikovaného ruskou mafií, se zbytečně démonizuje."Nemám ten dojem, že by se tady jednalo o nějakou výraznou trestnou činnost. Rusové jsou po celém světě. Prostě byli, jsou a budou i v Karlových Varech."

Primátor připomíná, že okresní policie loni registrovala 43 případů vydírání, přes 80 % procent z nich objasnila a jen v jednom figuroval rusky hovořící muž. Benešová ale už na problém upozornila tamní státní zastupitelství a při nejbližší návštěvě v červnu prověří, jaké kroky ve věci podniklo.

Milan Kopp, Pavla Dluhoschová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme