Nejvyšší žalobce chystá podle Pospíšila další právní kroky proti Rampulovi

Nejvyšší žalobce Pavel Zeman chystá další právní kroky proti svému podřízenému Vlastimilu Rampulovi. Jde o způsob, jakým vrchní státní zástupce Rampula postupoval při zveřejnění nahrávky policejní akce v kanceláři jeho náměstka Grygárka. Ve Dvaceti minutách Radiožurnálu to řekl ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiří Pospíšil | Foto: Jan Sklenář

„Je podivné, že pan Rampula bez toho, že by informoval pana Zemana jako svého nadřízeného a řekl mu: ‚Podívej se, je tu takovýto záznam. Je to v pořádku, není to v pořádku?‘ Tak využil toho, že pan Zeman odjížděl do zahraničí a udělal k tomu takovou mediální prezentaci,“ řekl ministr spravedlnosti.

Dodal, že neví, zda Vlastimil Rampula ohrozil nějaké vyšetřování, nebo ne.

„To musí posoudit orgány činné v trestním řízení. Ale pokud vím, pan Zeman chce toto použít, protože to vnímá jako porušení zákona ze strany pana Rampuly. Zda se rozhodne pro kárnou žalobu nebo to uvede jako důvod ve správním řízení pro odvolání, je na jeho rozhodnutí,“ uvedl Jiří Pospíšil.

Vrchní státní zástupce Vlastimil Rampula v pátek 24. února ukázal novinářům záznam z bezpečnostních kamer, který zachycuje dvě neznámé osoby vstupující v noci do Grygárkovy kanceláře.

Rampula naznačil, že si dvojice mohla ze státního zastupitelství něco odnést. Mělo se ale jednat o policisty, kteří měli za úkol odstranit z místnosti odposlech, nainstalovaný příslušníky ÚOOZ kvůli vyšetřování úniku informací.

Dvacet minut Radiožurnálu
Rozhovor s aktérem významné události uplynulých hodin vysílá Radiožurnál od pondělí do pátku od 17 hodin (před večerními Ozvěnami dne) a v repríze po půlnoci. Štěpánka Čechová a Martin Veselovský si zvou osobnosti politiky, ale i vědy, kultury či sportu.

Štěpánka Čechová, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme