Nejzdařilejší stavby se znovu mohou ucházet o cenu Nový domov

Ministerstvo pro místní rozvoj spolu s Českou komorou architektů letos počtvrté vypisuje architektonickou soutěž Nový domov. Hledá se nejzdařilejší realizace stavby ve čtyřech kategoriích - rodinné a bytové domy, rekonstrukce domů pro bydlení a objekty zvláštního určení, což jsou například domy s pečovatelskou službou nebo chráněné bydlení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stavba bytového domu | Foto: Jan Rosenauer

Soutěže Nový domov se mohou zúčastnit stavby dokončené letos nebo loni. Podle místopředsedy komory architektů Dalibora Boráka porota posoudí nejen jejich estetický vzhled, ale i funkčnost, cenu, energetickou náročnost a další kritéria. "Cílem je ukázat, že se dají postavit domy, které jsou vkusné, jsou přijatelné cenově a souvisí se svým okolím, s prostředím, ve kterém se nacházejí. Dokázat, že prostě jde stavět hezky," vysvětlil hlavní záměr soutěže Borák.

Vítěz v každé kategorii bude odměněn padesáti tisíci korunami. Zajímavou stavbu může do soutěže přihlásit kdokoliv. Podmínkou je souhlas jejího vlastníka a také autora projektu. Uzávěrka přihlášek je 23. září. Podrobné podmínky najdou zájemci například na webových stránkách ministerstva pro místní rozvoj.

Pavla Dluhoschová, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme