Někde už lidé začínají počítat škody po povodni a uklízet

Na řadě míst už klesla voda a lidé začínají počítat škody a uklízet, například v jižních Čechách, na Královéhradecku nebo v okolí Berounky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rudník na Trutnovsku - úklid po povodni | Foto: Václav Plecháček

„Začínáme už vydávat čisticí úklidové prostředky. Budeme mít k dispozici vysoušeče, které budeme zapůjčovat,“ říká starosta jihočeského Týna nad Vltavou Milan Šnorek, škody ale podle jeho slov spočítají až zítra, kdy má řeka definitivně klesnout.

Na Královéhradecku už mají tyhle smutné počty za sebou. Například v Rudníku nedaleko Trutnova řádil jindy jen 30 centimetrů hluboký potok. Teď jeho tok připravil paní Hanu Fišerovou o všechno.

„Tady byl nábytek, ten už tu není. Peníze nám uplavaly, doklady nám uplavaly, všecko. Nemáme nic,“ říká.

Přehrát

00:00 / 00:00

Příspěvek Věry Masopustové o počítání škod po povodni a úklidu na Radiožurnálu

Do úklidu se pustili i lidé žijící kolem Berounky. Manželé Kružítkovi z Nižboru zažili povodeň už podruhé. Odejít ale podle nich není kam. „Tak mi řekněte jinou variantu – prodat – kdo to koupí?“ ptá se paní Kružítková.

Voda opadla například i ve středočeské Davli. Na úklid si tam už tamní obyvatelé můžou i posvítit.

V Praze Vltava kulminovala v úterý v šest hodin ráno, klesá ale jen pomalu. Pražský magistrát zakázal kvůli podmáčené půdě vstup do 29 parků, kvůli neukázněným lidem a vandalům nařídil i zákaz vstupu k protipovodňovým bariérám. Náhradní hromadná doprava jezdí podle plánu, uzavírek pomalu ubývá.

Věra Pfeifferová, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme