Někdejší šéf fotbalové Sparty Petr Mach žádá po státu odškodnění 83 milionů korun

Soud začal projednávat žalobu někdejšího šéfa fotbalové Sparty Petra Macha na stát. Žádá po něm přes 80 milionů korun. U Obvodního soudu pro Prahu 2 dnes Mach řekl, že je Česká republika odpovědná za ztrátu dokumentů z jeho spisu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petr Mach po státu žádá odškodnění 83 milionů korun | Zdroj: ČTK

Chybí mu například výběrní lístek z banky, na základě kterého mu prý někdo ukradl ze švýcarského účtu 3,5 milionu dolarů, tedy v přepočtu 83 milionů korun. Přesně tuto sumu tak žádá po státu.

Ztracený dokument je totiž klíčový důkaz pro švýcarskou prokuraturu.

„Je to pro mě strašně důležité, protože jedna švýcarská banka napsala, že pokud jí tento důkaz předložím, tak mě okamžitě odškodní,“ řekl Petr Mach.

„Chybí tam skutečně doklady, které policie soustředila v tehdejším trestním řízení, za které jsem byl osvobozen. A všechny se v podstatě ztratily,“ dodal.

Stát žalobu odmítá. Tvrzení podnikatele Macha jsou prý vágní a nepodložené. Údajný skutek už prý může být navíc promlčený.

Ztracené dokumenty se týkají výběrů z účtů v letech 1996 a 1998, tedy v době, kdy si Petr Mach ve vězení odpykával trest kvůli pojišťovacímu podvodu.

Výběrní lístek i další údajně chybějící dokumenty si v mezinárodní právní pomoci vyžádal švýcarský prokurátor, který údajné tunelování Machových švýcarských účtů vyšetřuje.

Veronika Hlaváčová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme