Někdo chtěl nechat vybouchnout ústav pro postižené děti

Nebezpečí výbuchu propanbutanových lahví byli vystaveni v noci na dnešek obyvatelé a personál Ústavu sociální péče pro mentálně postiženou mládež v Rabštejnské ulici v Plzni. K detonaci nedošlo jen díky včasnému zásahu hasičů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Plzeň

Původně vyjížděli hasiči do areálu ústavu k nahlášenému požáru, ale čekala je likvidace nástražného výbušného systému. Zatím neznámý pachatel totiž mezi dvěma spojovacími chodbami umístil dvě propan-butanové lahve, které byly zahřívány další lahví a kempinkovým vařičem. Hasiči tedy začali okamžitě lahve ochlazovat a uvažovali také o evakuaci ústavu. "Jelikož se však zahřívanou lahev podařilo dostatečně ochladit a přestala hrozit destrukce, od úmyslu bylo nakonec upuštěno."

Přestože policie po pachateli samozřejmě intenzivně pátrá, zástupkyně vedoucí ústavu Lenka Pecková připouští, že by se pachatel tohoto těžko pochopitelného činu mohl pohybovat v bezprostředním okolí ústavu. "Jako tohle tedy už přesáhlo rámec, tohle bylo ohrožení i těch dětí. Zřejmě to bude někdo, komu tady ty děti vadí."

Ústav sociální péče pro mentálně postiženou mládež byl v Rabštejnské ulici v Plzni otevřen před zhruba 2 lety. Podle slov Lenky Peckové s s problémy s okolními obyvateli potýkají téměř pravidelně.

Markéta Kaclová, Martin Rachmann Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme