‚Nekorektní politický boj.‘ Jermanová odmítla jakýkoli vliv na Babišovu kauzu střetu zájmů

Středočeská hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová v pondělí odmítla, že by měla jakýkoli vliv na rozhodování úředníků v kauze údajného střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (oba ANO). Na tiskové konferenci byl i Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO) během tiskové konference. | Foto: Marie Veselá | Zdroj: Český rozhlas

Krajský úřad od 1. února začlenil dosavadní odbor správních agend, který měl rozhodovat v Babišově kauze, do odboru legislativně právního. Podle Pirátské strany to vyvolává pochybnosti kolem rozhodování úřadu v tomto případu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Oficiální prohlášení Jermanové (ANO) k reorganizaci úřadu ve Středočeském kraji.

„Zásadně odmítám, že bych se jakkoliv snažila ovlivnit výkon státní správy, a to v jakémkoliv případě, nejen ve správním řízení, které se týká Andreje Babiše,“ řekla hejtmanka novinářům.

„Vyzývám všechny politické subjekty, aby se zdržely komentování a spekulací o probíhajícím správním řízení do doby, než bude ukončeno a zveřejněno,“ dodala.

Stojí si za tím, že všichni odborníci, kteří vykonávají přenesenou státní působnost, jsou odborníci na svém místě.

Premiér čelí podezření, že stále ovládá média spadající pod holding Agrofert. Městský úřad v Černošicích mu za přestupek v podobě střetu zájmů již uložil pokutu, podle deníku Právo šlo o 200 000 korun. Premiér se proti tomu odvolal, kauzou by se tak mohli brzy zabývat krajští úředníci.

Marie Veselá, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme