Některé české vlajky se vyrábějí v Rusku. Fanoušci je mohou koupit i za 150 korun

Na hokejový šampionát cestují z různých koutů světa nejen lidé, ale i zboží. Některé české vlajky urazily tisíce kilometrů a minuly i válečnou zónu na Ukrajině. Drobným obchodníkům, kteří neumějí česky, ale k prodeji chybí licence, a tak jsou neustále ve střehu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fanoušci českého týmu | Foto: Český rozhlas

Mladí obchodníci mají českých vlajek plný pytel. Převezli je prý z Moskvy do Oděsy, z Oděsy do Kyjeva a z Kyjeva do Prahy. V Moskvě je podle jednoho z mladíků vyráběli místní Rusové.

Pokud si hokejoví fanoušci chtějí vlajku koupit v oficiálním obchodě Mezinárodní hokejové federace, musí sáhnout hlouběji do kapsy. Tito obchodníci ji nabízejí za 150 nebo 200 korun.

Přehrát

00:00 / 00:00

Cesta českých vlajek vede na hokejový šampionát z Moskvy, přes Oděsu a Kyjev. Natáčel reportér Ľubomír Smatana

Denis a jeho kamarád pocházejí z ukrajinské Oděsy. Je to prý jejich soukromý byznys, celou akci vymysleli sami a prodejem vlajek se v Česku snaží uživit.

K obchodování jim ale chybí licence, proto se musejí mít na pozoru před policisty. Vlajky prodávají tři mladé dívky, které sice mají české pasy, ale rusky mluví lépe než česky.

Po policejní kotrole musí obchodníci vlajky sbalit, pravděpodobně se ale přesunou někam jinam. Děvčata tvrdí, že pokutu nedostanou, protože šlo jen o kontrolu dokladů.

Ľubomír Smatana, Anna Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme