Česko 5:0 Lotyšsko

Některé cestovní kanceláře navrhují rozložit prázdniny do čtyř měsíců

Část našich cestovních kanceláří by chtěla rozložit letní prázdniny do čtyř měsíců. Celková délka školních prázdnin - tedy dva měsíce - by se neměnila, děti z různých regionů by ale měly volno v různých termínech. Inspiraci pro tento návrh můžeme hledat třeba v Německu, kde se termín hlavních prázdnin liší podle jednotlivých spolkových zemí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Koupání | Foto: Filip Novotný

Cílem návrhu je podle šéfa Asociace cestovních kanceláří České republiky Viliama Siveka podpořit tuzemský cestovní ruch a domácí podnikatele. "Chceme podpořit infrastrukturu v domácím cestovním ruchu. Ta krátká sezóna má dopad na návratnost investic do ubytovacích kapacit, má dopady na nezaměstnanost v regionech. Myslíme si, že když rozložíme délku pobytu lidí v regionech, tak tam zabezpečíme i zaměstnanost," řekl Radiožurnálu Sivek.

Cestovní kanceláře sdružené v druhé Asociaci českých cestovních kanceláří a agentur ale s tímto návrhem podle svého mluvčího Tomia Okamury nesouhlasí. "Považujeme to za nesystémové plácnutí do vody. O tomto návrhu se vůbec nediskutovalo s většinou cestovních kanceláří ani se školami nebo rodiči ani na politické úrovni. Takový návrh by vzbudil absolutní chaos," řekl Radiožurnálu Okamura.

Zatím není vůbec jasné, jak by se k návrhu postavilo ministerstvo školství, případně jednotliví ředitelé škol nebo rodiče. Ministerstvo pro místní rozvoj už ale tuto iniciativu přivítalo. "Myslíme si, že je to jedna z myšlenek, o které se dá diskutovat a je třeba jednat o tom, jakým způsobem to může pomoci rozvoji cestovního ruchu," prohlásil mluvčí ministerstva Martin Ayrer.

Přečtěte si také:
Liberecká cestovní kancelář Balkan Travel zkrachovala
Po Česku se rozjely cyklobusy
Některé cestovní kanceláře žádají pomoc od státu
Pasy s biometrickými daty budou mít děti od šesti let
Do Česka přijelo méně turistů, může za to silná koruna

Igor Maňour, Zbyněk Zykmund Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme