Některé Děčíňany čekají Vánoce bez tekoucí vody

Vánoce bez tekoucí vody - tato neradostná vyhlídka zřejmě čeká stovku děčínských domácností ve čtrnácti domech Jana Davida Horského. Nemá totiž uzavřenou smlouvu o dodávkách, a proto tam vodu Severočeské vodovody a kanalizace zastavily. Nájemníkům zřejmě nepomohou ani soudní příkazy k obnovení dodávek vody. Takzvaná předběžná opatření se totiž týkají pouze jednotlivých bytů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

umyvadlo | Foto: Archiv ČRo

Je technicky nemožné, aby vodárna pustila vodu jen do některých bytů. Je to složité, tvrdí Aleš Podrábský z děčínské advokátníkanceláře, která nájemníky zastupuje. "Nenalezli jsme právní cestu, jak těm lidem zajistit v horizontu několika dnů nebo týdnů dodávku vody."

Horský s vodárnami radnicí a novináři nekomunikuje a o řešení problému se prakticky nezajímá.

Nájemníci zatím zůstávají bezradní. Vodu jim nechává cisternou rozvážet děčínská radnice. Vánoce bez tekoucí vody si nedovede představit Marie Brtínská ze Zámecké ulice. "To by bylo katastrofální. Já chodím o francouzské holi a sousedka taky a my nejsme schopny si tu vodu od cisterny nanosit."

Markéta Kaclová, Josef Suk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme