Některé dopravní svazy se dohodly s premiérem

Současnou krizi v silniční dopravě by měla vyřešit dohoda většiny dopravních svazů s premiérem Milošem Zemanem. Obsahuje devět opatření, na kterých se shodly tři ze čtyř největších dopravců. Zatímco vedení Česmadu a Svazu dopravy nebudou organizovat žádné protesty, Svaz řidičů spolu se spřízněnou Unií řidičů ale blokády nevyloučily. K připojení k dohodě si vzaly týdenní lhůtu na rozmyšlenou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle předsedy Svazu řidičů Haniho Baloushe požadavky z dohody dopravcům nevyhovují, neobsahují například základní požadavek svazu na regulaci cen pohonných hmot a zvyšují silniční daň pro starší vozy o 15 procent. Za nesmyslné označil zvýšení silniční daně pro starší vozy i předseda Společenství autodopravců Čech a Moravy Bedřich Danda.

Vláda se v dohodě mimo jiné zavazuje, že předloží do konce roku novelu zákona o silniční dani a v příštím roce zachová současné sazby spotřební daně z pohonných hmot.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme