Některé hraniční přechody mění od září provoz

Na několika hraničních přechodech se v září změní provoz. Dočasná omezení si vynutily loňské povodně. Nyní se provoz vrací do původního stavu. Od dnešní půlnoci tak například obnoví plný provoz přechody na Cínovci, v Rumburku a Hřensku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

hraniční přechod | Foto: Martin Sobotka

V Rumburku však musí řidiči počítat s dočasnou výlukou odbavování. Od nedělní 18. hodiny bude nácestné středisko kvůli rekonstrukci počítačové sítě mimo provoz až do pondělí 6:00. V Hřensku komplikují provoz stavební práce na německé silnici B 170, mohou se tam proto tvořit zácpy.

Další omezení končí na Hoře svatého Šebestiána, kde kvůli povodním projížděli nákladní automobily i z ostatních regionů. Nyní se znovu zavádí regionální nákladní doprava pro stanovené příhraniční okresy, tedy Louny, Chomutov a Teplice a přilehlé okresy na německé straně. "Kdo přijede z jiného okresu, tak už odbaven nebude," dodává mluvčí celního ředitelství Ústí nad Labem Viliam Leysek.

Stejný den se pak zruší odbavování prázdných nákladních vozidel bez regionálního omezení na hraničních přechodech Aš a Svatý kříž. Také tam začne opět fungovat regionální nákladní doprava.

Ruší se provoz autobusů na hraničním přechodu Mníšek, který byl zaveden dočasně po povodních. Od pondělí tak bude přechod fungovat jen pro pěší, cyklisty, motocykly a osobní auta

Z důvodu opravy komunikace bude od 1. září regulována doprava na přístupové silnici k hraničnímu přechodu Mikulov. Řidiči musejí počítat s dopravním omezením.

Blanka Černá, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme