Některé obce na Bruntálsku jsou kvůli sněhu odříznuté od světa

Přívaly sněhu odřízly některé obce na Bruntálsku od světa. Silničáři od rána nasadili do terénu veškerou techniku, práci jim ale komplikuje silný vítr. Například zhruba tři stovky obyvatel Jiříkova jsou uvězněny ve svých domech - všechny cesty, které k nim vedou, jsou zaváté sněhem. Lidé si naštěstí včas pořídili zásoby pečiva.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

doprava v zimě | Foto: Jan Rosenauer

Starosta obce Bohumil Hrnčíř doufá, že nikdo z nich nebude potřebovat lékařskou pomoc - sanitka by se totiž k nemocnému neměla šanci dostat. "To by byl asi problém, protože jsme odříznuti kolem dokola. Jak od Rýmařova, tak od Olomoucka. Doufám, že se nic nestane. Silničáři slíbili, že by to měli během dne alespoň z jedné strany prorazit, tak uvidíme," řekl.

Silný nárazový vítr komplikuje už čtvrtým dnem také provoz na silnicích v oblasti Orlických hor. Problematická situace je předřevším v úseku Horní Rokytnice - Bartošovice a Uhřínov - Deštné. Po průjezdu sněhových fréz vítr silnice znovu uzavírá.

Vozovky se daří udržovat alespoň v jednom jízdním pruhu pro průjezd autobusů a zásobovacích vozů. Osobním automobilům se zatím výjezd do Orlických hor nedoporučuje. Sněhové jazyky se také tvoří ve vyšších polohách Náchodska.

Už osmačtyřicet hodin zápasí s nepřízní počasí rovněž silničáři Olomouckého kraje. Pro silný vítr se nedaří udržet všechny vozovky sjízdné. Uzavřeno je osm komunikací. Na otevřených místech se tvoří sněhové jazyky a závěje. Silničáři nedoporučují ani vyjíždět.

Uzavřeno zůstává celkem osm komunikací, pokud se vítr neutiší, zřejmě ani dnes nebudou průjezdné. Většinou se jedná o silnice nižších tříd. Na Jesenicku napadl přes noc nový sníh. Tam jsou všechny silnice pod sněhem a cestáři provádějí údržbu.

Andrea Čánová, Jana Tomková, Zdeňka Jílková, Vilém Janouš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme