Některé přechody průjezdné

Protitemelínské iniciativy svolaly na zítřek další demonstrace. Protesty proti uvedení jaderné elektrárny Temelín do zkušebního provozu se budou konat zítra v 17:00 na česko-rakouských hraničních přechodech Přední Výtoň - Guglwald a Studánky - Weigetschlag a Dolní Dvořiště - Wullowitz. Je mezi nimi i bohoslužba. Oznámil to Josef Pühringer z Hornorakouské iniciativy proti atomovému nebezpečí s tím, že blokády skončí zítra v 19 hodin.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pühringer ale upozornil, že rakouští demonstranti jsou připraveni příští týden opětovně zablokovat přechody se svým severním sousedem. Stane se tak, pokud nejpozději během pondělí či úterý Praha jasně nevyjádří ochotu řešit problém Temelína.

Odpůrci temelínské elektrárny zřídili internetovou stránku www.grenzblockade.at, kde může veřejnost kromě termínů demonstrací mimo jiné sledovat aktuální záběry ze zablokovaných hraničních přechodů.

Provoz na přechodech Nové Hrady-Pyhrabruck, České Velenice-Gmünd, Halámky-Neunagelberg, Nová Bystřice- Grametten, Slavonice-Fratres a Vratěnín-Dosendorf byl obnoven ve 14:45. Přechody Přední Výtoň-Guglwald a Studánky-Weigetschlag a Dolní Dvořiště-Wullowitz budou uvolněny až zítra večer.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme