Někteří odboráři trvají na odchodu šéfa pražské záchranné služby

Část odborářů pražské záchranné služby trvá na odvolání ředitele Zdeňka Schwarze. Výzvu s názvem "155" podepsalo 103 pracovníků, kteří požadují hlavu šéfa záchranky. Podle radikálního jádra odborářů panuje uvnitř podniku stále strach, a to i po lhůtě, kterou dal řediteli na uklidnění situace primátor Prahy Pavel Bém.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jedoucí sanitka

Jedoucí sanitka | Foto: Jan Rosenauer

Podle odborů nakládá vedení záchranky s penězi nehospodárně a vyplácí odměny za pohotovosti některým pracovníkům nezákonně.

Na současné počínání ředitele Schwarze má jednoznačný názor odborový předák Jiří Havelec: "Nepodařilo se mu uklidnit situaci. Když má někdo jiný názor než on, tak nepřistoupí ani na jednu připomínku. Když jsme dávali připomínky ke kolektivní smlouvě, nepřistoupil nikdy na jedinou. A to není jen kvůli kolektivní smlouvě."

Záchranáři jsou v současné době rozděleni na dva tábory. Jedni požadují ředitelovo odvolání, druzí za současným vedením stojí. Například předseda druhých odborů Jiří Kálal žádnou šikanu ze strany ředitele Schwarze nepociťuje: " Šikana nikdy nebyla. Prostě máme tady tvrdší podmínky, protože nevozíme chlebíčky nebo bramborový salát, zachraňujeme lidské životy! Tak je třeba akceptovat pravidla, která tady jsou."

Milan Kopp, Ladislav Hruška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme