Někteří poslanci ODS uvažují o vyslovení nedůvěry vládě

Občanští demokraté se chystají na zítřejší interpelace, při kterých se chtějí ptát premiéra Stanislava Grosse na nejasné okolnosti pořízení jeho bytu na pražském Barrandově. Nejsilnější opoziční strana slibuje, že kauzu nenechá usnout a chystá další kroky. Zatím je neupřesnila.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

P. Nečas, I. Langer, M. Němcová a V. Tlustý | Foto: Michal Kamaryt

Někteří poslanci ODS soudí, že vhodnou reakcí na současnou situaci by bylo parlamentní hlasování o nedůvěře Grossovy vlády. Myslí si to například poslanec Marek Benda. "Já jsem toto říkal včera na klubu jako jednu z alternativ, protože ji pokládám za jakoby ústavně adekvátnější jednání sněmovny než zařazování nějakých mimořádných bodů."

ODS ale není v názoru na tento návrh jednotná a o dalším postupu tak rozhodne zítřejší grémium strany.

Návrh na vyslovení nedůvěry vládě může podat dle Jednacího řádu sněmovny písemně nejméně 50 poslanců. K přijetí usnesení, kterým se vyslovuje vládě nedůvěra, je třeba souhlasu nadpoloviční většiny všech poslanců. Pokud sněmovna vysloví vládě nedůvěru, oznámí to předseda dolní komory parlamentu prezidentu republiky.

Milan Kopp, Zuzana Bančanská, Lucie Husárová 1 Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme