Někteří prezidentští kandidáti už postupně rozpouštějí své volební týmy

Vítěz prezidentských voleb Miloš Zeman v těchto dnech přemýšlí, koho ze svých spolupracovníků si vezme s sebou na Hrad. Ostatní kandidáti řeší opačnou záležitost – své volební týmy naopak postupně rozpouštějí. V kancelářích některých z nich se už balí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jan Fischer ve své volební kanceláři | Foto: Klára Bílá

Kancelář Jana Fischera sídlí v činžovním domě v Praze na Žižkově. Na první pohled je jasné, že se tu balí. Recepce už je opuštěná a místnosti v prvním patře poloprázdné. Šéfka kanceláře Sabina Tančevová vysvětluje, co bude s těmito prostory dál:

„My jsme měli tato dvě patra, přízemí a první patro, bezplatně zapůjčená po dobu volební kampaně. A teď je v nejkratší možné době vrátíme, domluvili jsme se k 31. lednu, aby paní doktorka mohla s těmi prostory dál nakládat,“ říká.

Přehrát

00:00 / 00:00

Co bude dál s volebními týmy i kancelářemi prezidentských kandidátů, zjišťoval redaktor Jan Herget

Podobně bude postupovat i tým Karla Schwarzenberga, jak potvrzuje mluvčí jeho kampaně Marek Pražák:

„Prostory jsme měli pronajaté a nájemní smlouva vyprší ke konci ledna. To znamená, tyto prostory teď budeme vyklízet.“

Ostatní kandidáti si prostory nenajímali a využívali zázemí svých stávajících kanceláří. Stejně tak to bylo i s podporou nejbližších spolupracovníků například u Jany Bobošíkové.

Hradní tým si začne Zeman skládat až na konci týdne, zatím odpočívá na chalupě

Číst článek

„Mým volebním týmem byli členové a vedení Suverenity a také moji nejbližší kolegové v kanceláři, kde normálně pracuji, takže žádné personální změny ani změny místa působení rozhodně v tuto chvíli nechystám,“ tvrdí Bobošíková.

Webové stránky dál poběží

V mnoha týmech pomáhali také dobrovolníci. Třeba Jiří Dienstbier věří, že někteří z nich s ním budou spolupracovat i dál.

„Můj tým byl poskládán různě, z větší části z dobrovolníků, takže předpokládám, že to jsou aktivní lidé, kteří budou chtít dále vstupovat do veřejného života. Někteří jsou členové sociální demokracie, tak se vesměs vrátí k činnostem, které vykonávali před zahájením kampaně,“ myslí si Dienstbier.

Každý z devíti kandidátů měl také speciální předvolební webové stránky. Žádné z nich nezmizí a v upravené formě budou fungovat dál.

Všichni uchazeči o Hrad také musejí předložit vyúčtování kampaně, na konečná čísla je ale ještě příliš brzy. Kolik komu zbylo nebo jestli se někdo zadlužil, by mělo být známo do 60 dnů.

Jan Herget, Kateřina Kozmová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme