Někteří výrobci by prý do řetězců na požádání dodali i vepřové s polovičním obsahem masa

Pokud by bylo od obchodních řetězců zadání vyrobit vepřovou kýtu jen s padesáti procenty masa, našli by se čeští výrobci, kteří by tak učinili. Ve Dvaceti minutách Radiožurnálu to řekl výkonný ředitel Českého svazu zpracovatelů masa Jan Katina. Dodal, že on by si maso s více než deseti procenty vody nekoupil.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Maso (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek

„Dovedu si představit situaci, kdy by výrobek byl označen potom v trhu naprosto v souladu se všemi požadavky tak, jak to stanovuje legislativa, tak si myslím, že se najdou výrobci, kteří by i takovýhle produkt do obchodní sítě dodali,“ uvažuje Katina.

Přehrát

00:00 / 00:00

Rozhovor s výkonným ředitelem Českého svazu zpracovatelů masa Janem Katinou o kvalitě masa, které je k dostání v českých obchodech

„Dá se to vyrobit, technologicky to možné je, ale zároveň si myslím, že produkty tohoto typu se na trhu nevyskytují. Většinou se jedná o nástřik okolo dvaceti procent a méně,“ dodává.

Šéf Pražského kulinářského institutu Roman Vaněk nedávno ve svém pořadu Peklo na talíři upozornil, že v řadě supermarketů je ke koupi chlazené maso napíchané vodou. Nejedná se podle něj jen o rybí nebo kuřecí maso, ale například také o vepřové a hovězí.

Vepřová kýta často není jen z masa, tvrdí šéf Pražského kulinářského institutu

Číst článek

Maso, ve kterém je až pětina vody, se údajně také často prodává za takzvanou výhodnější cenu. Společnost Ahold, která v Česku provozuje prodejny Albert, kde prý Vaněk koupil čerstvé hovězí jen s osmdesáti procenty masa, tvrdí, že všechno je v souladu se zákonem.

Jakub Šídlo, krw Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme