Ve Vratimově působí podle radnice nelegální domov důchodců s nedostatečnou péčí, věc už řeší policie

Radnice ve Vratimově na Ostravsku má podezření, že v obci funguje nelegální domov pro seniory. Na případ upozornila Mladá Fronta DNES. Jde o penzion, kde žijí převážně lidé v důchodovém věku, a podle zjištění vratimovských úředníků jim není poskytována odpovídající zdravotní péče.

Vratimov (Ostravsko) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Domov důchodců ve Vratimově | Foto: Stanislav Janalík | Zdroj: Český rozhlas

Penzion je ukrytý na samotě ve vratimovské Nádražní ulici jenom kousek od železničního přejezdu.

'Zlý člověk, který chce ubližovat'. Stalker, který terorizoval důchodce i nevidomé, dostal 5 let

Číst článek

„Občas tu vidím starší lidi, jak tu sedí. A sanitky tu jezdí, skoro každý den vidím sanitku,“ popisuje Radiožurnálu například Roman, který pracuje ve vedlejší budově.

Tam, kde ve čtvrtek nepochodil redaktor Českého rozhlasu, pochodili alespoň zástupci města. „Zjistili, že situace v tomto zařízení není dobrá, není vedena v evidenci sociálních zařízení. Domnívají se, že pro lidi tam to není dobré, že mohou být ohroženi na zdraví,“ popisuje vratimovská starostka Dagmar Hrudová (ČSSD).

„Nemají zdravotní péči, takže toto asi není to pravé zařízení pro lidi. Když přišli z různých částí Moravskoslezského kraje, tak o nich možná nevěděl ani jejich lékař,“ dodává.

Domov důchodců ve Vratimově | Foto: Stanislav Janalík | Zdroj: Český rozhlas

Oznámení Vratimova tak řeší policie i krajský úřad. „Vyhodnotili jsme to tak, že se může jednat o podezření ze spáchání přestupku na úseku sociálních služeb, a věc prověřujeme, zda se jedná přestupek s pokutou až do dvou milionů korun,“ potvrzuje Daniel Rychlík, šéf krajského odboru sociálních věcí.

Zároveň dodává, že krajský úřad nemá příliš nástrojů, jak podobné podnikání zastavit.

Stanislav Janalík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme