Veterináři v nelegálním skladu našli 200 kilo ryb a mořských plodů. Provozovatel v Praze zásobuje dva trhy

Nelegální sklad a v něm 200 kilogramů zmražených ryb a mořských plodů odhalili veterináři v pražských Holešovicích. Provozovateli skladu, který dodává potraviny na farmářské trhy na náměstí Jiřího z Poděbrad a v Holešovické tržnici, hrozí pokuta až 50 milionů korun. Potraviny nebyly označené, některé zapáchaly.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ryby na ledu (ilustrační foto) | Zdroj: Fotobanka Pixabay | CC0 Creative Commons,©

V uplynulých dnech zjistili veterináři nelegální sklady také v Praze 9 a 10. Podle mluvčího Státní veterinární správy Petra Vorlíčka není jasné, jestli byly zapáchající ryby z trhu už staženy, nebo teprve mířily na prodejní pulty.

„Konkrétně se jednalo o čerstvé ryby a mořské plody neznámého původu. To znamená, že provozovatel nebyl schopen žádnými dokumenty doložit, odkud tyto potraviny pochází,“ řekl Radiožurnálu Vorlíček.

Policisté u Chebu objevili nelegální stáčírnu alkoholu. Zabavili tisíce kolků i lahví alkoholu

Číst článek

„Provoz, v němž se potraviny nacházely, nebyl schválený veterinárním dozorem a prostory nesplňovaly veterinárně hygienické požadavky na uspořádání, čistotu a vybavení. Produkty zde uložené ve zmrazeném stavu nebyly označené a nebylo je možno blíže identifikovat. Některé, které byly zabaleny v mikrotenových obalech, zapáchaly, či měly změněnou barvu," uvedl Petr Majer ze Státní veterinární správy.

Několikátý případ

Produkty byly znehodnocené obarvením a veterináři nařídili jejich likvidaci na náklady provozovatele. „Dále jsme zjistili, že provozovatel nabízel k prodeji rybí salát a rybí polévku. Je předmětem šetření, kde byly tyto potraviny vyrobeny,“ doplnil Majer.

Jde o několikátý případ nalezeného nelegálního skladu v Praze. V posledních dnech objevili veterináři jeden v Hostivaři a druhý ve Vysočanech, bylo v nich sušené kojenecké mléko z Velké Británie nebo čevapčiči z Bulharska. Sušeného kojeneckého mléka našli veterináři 740 kilogramů. Ve vysočanském skladu bylo 100 kilogramů zmrazených masných polotovarů.

Veterináři již v květnu informovali o prostorách v pražských Horních Počernicích, kde nařídili likvidaci 110 kilogramů rybích výrobků. Loni v listopadu objevili sklad v Praze 6, kde byly zmrazené ryby z Vietnamu, rybí konzervy z Koreje a zmrazené hovězí maso z Rakouska. Celkem v něm bylo 2,6 tuny živočišných produktů. Maso z něj putovalo do restaurací v Praze a okolí.

Tereza Beránková, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme