Hudba na nelegální technoparty po třech dnech utichla. Lidé za dohledu policie odjíždějí

Policie účastníky technoparty už v sobotu v poledne vyzvala, aby akci ukončili. Výzvu ale neuposlechli | Foto: Sabina Vosecká | Zdroj: Český rozhlas

U Osečku na Nymbursku po třech dnech skončila nelegální technoparty. Účastníci hromadně odjíždějí, a to za dohledu policistů. Těm se nepodařilo akci dříve rozpustit, ačkoliv k tomu několik tisíc lidí opakovaně vyzývali. Na místě byli i antikonfliktní tým a hasiči.

Aktualizujeme Oseček (Aktualizováno: 13:46 30. 7. 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Někteří návštěvníci ještě zůstávají, někteří z nich ale prostor postupně opouštějí. Strážníci kontrolují všechny příjezdové cesty, které od včerejšího odpoledne uzavřeli," popsala situaci u Osečku v neděli ráno reportérka Radiožurnálu Sabina Vosecká.

Během dopoledne středočeská policejní mluvčí Michaela Richterová dodala, že návštěvníci nedělají problémy a někteří už odjíždějí z areálu.

„Někteří už i ukončili produkci. Když už odcházejí, bude účastníkům poskytnuta přiměřená doba na opuštění areálu. Pokud sednou za volant, budou se muset podrobit dechové zkoušce,“ popsala.

Nymbursko místo Čapího hnízda

Technaři se sjeli na louku o rozloze 8,5 hektaru.

Ta je podle reportérky skrytá v lese. Původně se přitom mluvilo o Olbramovicích na Benešovsku, kde se na farmě Čapí hnízdo ženil šéf hnutí ANO Andrej Babiš. Nakonec tisíce technařů zamířily na Nymbursko.

Ve východoukrajinském Doněcku se navzdory válce daří technu

Číst článek

Na technoparty se sjelo o víkendu podle odhadů policie až 6000 lidí. Policisté akci od pátečního večera monitorovali, ukončit se ji se jim ale - i přes opakované výzvy - nepodařilo. Na technoparty dohlížely desítky policistů i během noci, situaci zhodnotily jako klidnou.

Na místě bylo ještě kolem nedělního poledne zhruba 40 policejních jednotek i těžkooděnci. U všech výjezdových cest nyní budou podle policejní mluvčí Michaely Richterové hlídky kontrolovat odjíždějící řidiče na přítomnost alkoholu a drog v krvi.

Technoparty bez vědomí majitelů

Majitelé louky o technoparty podle starosty Osečku Armina Delonga zřejmě nemají tušení. „Majitelé o tom ani nevědí, že na jejich loukách - to je dvacet, patnáct majitelů - je technoparty. Mají to pronajaté u JZD Agro Sokoleč,“ řekl starosta pro Radiožurnál.

„JZD Agro Sokoleč o víkendu nepracuje, ti přijdou až v pondělí do kanceláře. Možná potom agronomka přijede a podívá se na tu louku, že je zničená a že nebudou mít z té louky letos trávu,“ doplnil Delong.

Policisté účastníky akce vyzvali poprvé k opuštění louky v sobotu v poledne, avšak většinou bez odezvy. „Policie v rámci opatření provedla první zákonnou výzvu všem, aby ukončili akci, vypnuli hudbu a vyklidili prostor. Neuposlechli,“ řekla v sobotu Radiožurnálu mluvčí Richterová.

Oblast policie podle ČTK už v sobotu uzavřela už od hlavní silnice vedoucí od dálnice D11 směrem na Kolín. Policie od této silnice směrem k louce, na které se technoparty koná, nikoho nepouští.

Na místo také přijely stovky aut účastníků technoparty. Na louce bylo několik míst s reproduktorovými stěnami, které hlasitě hrají hudbu různých stylů.

Sabina Vosecká, kno, rok, haf Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme