Němci varují před novou drogou - Češi tvrdí, že jde o pervitin

Saský zemský úřad varuje před novou, vysoce návykovou drogou zvanou Crystal. Česká Národní protidrogová centrála informaci ale zpochybňuje. Podle ní jde o známý český pervitin.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Crystal má být metamfetaminový derivát, který je silnější a ve srovnání s jinými syntetickými drogami - například extází - i nebezpečnější. Podle poznatků saských kriminalistů vytváří „crystal“ závislost již při první konzumaci. Crystal podle zjištění německých kriminalistů pochází ze Severní Ameriky a z Mexika a začal se také vyrábět v tajných laboratořích na severu Čech.

Šéf Národní protidrogové centrály Jiří Komorous ale tuto informaci zpochybňuje. Podle něj jde o obyčejný český pervitin. Crystal se tomu říká, protože se s německými kolegy nemohli shodnout na názvu - říkalo se mu totiž speed, crystal, metamfetamin.

Markéta Kaclová, Petr Vavrouška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme