Za srážku vlaků v Němčicích nad Hanou nejspíš mohla nepovolená jízda. Vyšetřování potrvá měsíce

Příčinou sobotní srážky lokomotivy a osobního vlaku v Němčicích nad Hanou na Prostějovsku byla pravděpodobně nedovolená jízda za návěstidlo, které ji zakazovalo. V neděli o tom informoval mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. Vyšetřování příčin podle něj ale potrvá několik měsíců. Vykolejené vlaky jsou po srážce, při které byli dva lidé zraněni, již odstraněny z kolejí, provoz na trati mezi Nezamyslicemi a Kojetínem však dál stojí.

Němčice nad Hanou (Aktualizováno: 9:41 1. 8. 2021) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V Němčicích nad Hanou se srazila lokomotiva s osobním vlakem | Zdroj: Drážní inspekce

Práce na odstraňování vykolejených vozů začaly v sobotu večer. Na místo byl povolán speciální jeřáb.

„Jeden nakolejený vůz se odvezl včera (v sobotu) večer, poté se odvezla lokomotiva z osobního vozu, následně samostatná lokomotiva. Poté jsme nakolejili nakloněný vůz a ten se také odvezl. Nakolejení bylo hotovo kolem půlnoci,“ uvedl Hrehuš. Následovat bude ještě oprava poškozených kolejí.

V neděli budou ještě pokračovat opravné práce na kolejišti, sdělil ráno Karel Hrehuš z Hasičského záchranného sboru Správy železnic. Podle webu Českých drah by mohl být provoz na trati obnoven v neděli v 16.00, na jedné koleji aspoň do poledne. Na místě byla zavedena náhradní autobusová doprava.

Při nehodě byli zraněni dva lidé, cestující v osobním vlaku a strojvedoucí v samotné lokomotivě, v obou případech šlo o lehká zranění. Hasiči z vlaku evakuovali pět cestujících a personál vlaku.

Podle Drážní inspekce, která zjišťuje příčiny a okolnosti mimořádné události, byly na místě škody odhadnuty na 10,3 milionu korun. Z toho tři miliony korun se týkají osobního vlaku, pět milionů lokomotivy a 2,3 milionu korun je škoda na trati.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme