Němcová je rozladěná z úniku jména poslance do médií. Že má jít o Parkanovou, sama neví

Protikorupční policie dnes oznámila předsedkyni poslanecké sněmovny Miroslavě Němcové svůj záměr požádat v odpoledních hodinách o vydání nejmenovaného poslance k trestnímu stíhání. Mezitím server Aktuálně.cz zveřejnil informaci, že by mělo jít o Vlastu Parkanovou z TOP 09 kvůli kauze nákupu armádních letadel CASA. Němcová však zatím nic oficiálně neobdržela a je tímto postupem silně rozladěna.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Miroslava Němcová okomentovala snahu opozice zablokovat vládní zákony | Foto: Šárka Ševčíková

„Přes ředitelku mé kanceláře bylo pouze avizováno, že dnes někdy v průběhu odpoledne policie dorazí a žádost předá. Na naši žádost, zda můžeme znát jméno, policie odmítla odpovědět. Potom někdo na základě Aktuálně.cz, snad protikorupční policie, oznámil to jméno,“ řekla Radiožurnálu Miroslava Němcová.

Miroslava Němcová se pohoršuje nad způsobem šíření informace. Konstatuje, že mluvila s ředitelem protikorupční policie Tomášem Martincem a že mu vytýká postup přes média, kdy předsedkyně sněmovny nemá znát jméno poslance, u kterého policie chce požádat o zbavení imunity, zatímco někdo z Martincova resortu tuto informaci poskytl médiím.

„Žádám důsledné vyšetření, co se vlastně děje a odkud ty úniky pocházejí,“ zdůraznila Němcová. Ve Světě o třetí na Rádiu Česko dodala, že chce své stanovisko k celé věci sdělit šéfovi protikorupční policie i ministrovi vnitra písemně.

Policie požádá sněmovnu o vydání poslankyně Parkanové. Kvůli letounům CASA

Číst článek

Věra Pfeifferová, Martina Spěváčková, Marína Dvořáková, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme