Němcová: Nejzazší termín pro hlasování o daňovém balíčku je 7. listopad

Sněmovna by podle předsedkyně Poslanecké sněmovny Miroslavy Němcové měla daňový balíček schválit nejpozději 7. listopadu. Jinak prý hrozí, že změny nezačnou platit už od ledna.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Miroslava Němcová | Foto: Jan Sklenář

„7. listopad je takové kritické datum, kdy musí ten zákon ve sněmovně být projednán, 8. listopadu být v Senátu. Samozřejmě čím dříve to bude, tím lépe,“ řekla v České televizi šéfka dolní komory Miroslava Němcová.

Poslanci mají o daních jednat na úterní schůzi. Proti balíčku je několik zákonodárců z řad ODS, kterým se nelíbí zvyšování DPH. Ta by se měla podle původního návrhu zvýšit na 15 a 21 procent. Občanští demokraté ale jednají i o dalších možnostech.

Premiér Petr Nečas navrhuje kompromis v podobě nezvyšování vyšší sazby DPH. Druhou možností je zachování současného stavu a tedy jednotná daň 17,5 procenta. Schválení daňového balíčku v původním znění je zřejmě nepravděpodobné. Rebelové se totiž postavili právě proti němu.

Vláda chce s daněmi spojit i hlasování o důvěře.

Jakub Šídlo, Matěj Skalický Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme