Německé kliniky lákají na pražském veletrhu české lékaře

Výzvu ‚Děkujeme, odcházíme‘ podepsalo zatím více než tři a půl tisíce lékařek a lékařů. Deklarují tím, že ke konci letošního roku jsou připraveni dát výpověď v českých nemocnicích. Vadí jim nízké platy a systém postgraduálního vzdělávání.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lékaři při operaci | Foto: Pavel Pavlas

České lékaře navíc lákají německé kliniky. Na Job veletrhu, kontaktní burze ‚Lékařství a zdraví 2010‘ v pražském Slovanském domě se dnes a zítra představí 30 německých klinik a jedna rakouská.

Přehrát

00:00 / 00:00

Veletrh Lékařství a zdraví 2010 v poledních Ozvěnách dne představila Zlata Staňková, jednatelka agentury, která veletrh pořádá.

Podle Zlaty Staňkové, jednatelky agentury, která veletrh pořádá, je zájem českých lékařů o veletrh obrovský. Lékaři mohou totiž přímo na veletrhu podepsat kontrakt s nějakou zahraniční klinikou.

„Kliniky, které se zde prezentují už mají volná místa, která chtějí obsadit. Ta jsou tady vypsána, takže lékař se může informovat, zda se jedná o místo, které by jemu vyhovovalo, a může se s klinikou přímo na veletrhu spojit,“ vysvětluje Staňková.

Podle ní navíc některé kliniky vyžadují pouze základní znalost němčiny: „Někteří kliniky požadují perfektní němčinu, někteří požadují pouze základní znalosti s tím, že mají doučovací kurzy. Každý lékař se musí informovat u dané kliniky sám. Není to globální věc, všechny kliniky nepožadují němčinu.“

Veronika Sedláčková, Lenka Rafaelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme