Policie zadržela 12 lidí, kteří vyráběli drogy pro Německo. Pašovali je v hasicích přístrojích

Národní protidrogová centrála zadržela skupinu 12 lidí, která vyráběla drogy v řádech desítek kilogramů a obchodovala s nimi. Pervitin a marihuana vyrobené a zobchodované touto skupinou představovaly významný zdroj pro pokrytí poptávky zejména v Karlovarském kraji a v Durynsku a Bavorsku. Drogy vyváželi v hasicích přístrojích. O výsledku mezinárodní operace z uplynulých dnů informovala centrála ve čtvrtek.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Národní protidrogová centrála zadržela skupinu 12 lidí, která vyráběla drogy v řádech desítek kilogramů a obchodovala s nimi | Foto: Policie ČR | Zdroj: ČTK

Čtyři ze zadržených lidí policie obvinila, hrozí jim 12 let vězení. Případ dozoruje Krajské státní zastupitelství v Plzni.

Policisté zadrželi skupinu prodávající anabolické steroidy. Našli u nich zásoby za 11 milionů

Číst článek

V čele skupiny, kterou tvořili převážně Češi, stáli dva hlavní organizátoři s trestní minulostí. V Karlovarském kraji si skupina pronajímala domy, kde během jednoho cyklu dokázala vyrobit až šest kilogramů pervitinu. Při domovních prohlídkách policie zajistila mimo jiné přes devět milionů korun a zbraně.

Skupina využívala několik domů a bytů a kompletní mobilní laboratoř. „Není pochyb o kontaminaci všech používaných objektů. Umístění odpadů z výroby je předmětem vyšetřování, nicméně lze předpokládat, že toxické látky skončily v kanalizaci či jako nelegální odpad v životním prostředí,“ uvedla protidrogová centrála.

Dva čeští letci a 21 kufrů narvaných kokainem. ‚Prostě to tam nacpali, dali nahoru svetry a letělo se‘

Číst článek

K vývozu pervitinu skupina používala „velmi důmyslný úkryt“ uvnitř hasicích přístrojů. „Hasicí přístroje byly upravené tak, aby v nich část hasicí směsi zůstala a při případné kontrole působily jako neporušené a funkční. V jednom přístroji bylo možné převézt zhruba půl kilogramu látky,“ popsala Národní protidrogová centrála.

K výrobě marihuany pachatelé dlouhodobě využívali síť pěstitelů, kteří se pravidelně v pěstebních stanech v bytech starali o desítky rostlin vysokopotentního konopí. Rostliny pak prodávali k dalšímu zpracování, marihuana rovněž končila u uživatelů v Česku a Německu.

Závěrečné fáze operace nazvané Princezna se účastnilo 150 policistů, ale také celníci a hasiči. Při 20 domovních prohlídkách a 22 prohlídkách jiných prostor v Karlovarském kraji a v Německu policie zajistila přes devět milionů korun, šest nelegálně držených střelných zbraní, mobilní laboratoř k výrobě pervitinu, zařízení k pěstování konopí, kilogram pervitinu, kilogram extáze a tři kilogramy sušiny marihuany.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme