Německý soud uvalil na Roztočila vydávací vazbu

Německo možná vydá uprchlého vězně Rostislava Roztočila do Česka. Vrchní soud ve Stuttgartu dnes na něj uvalil vydávací vazbu. Připustil tak možnost vydání, a teď se bude oficiálně zabývat českou žádostí. Ta dorazila do Stuttgartu teprve včera, tedy den před uplynutím lhůty podle mezinárodní smlouvy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

mříže | Foto: Ministerstvo vnitra ČR

Přitom stačilo pár hodin a Roztočil by byl volný, potvrdil mluvčí ministerstva spravedlnosti Petr Dimun. "Pokud by Česká republika nedoručila svoji vydávací žádost během čtyřicetidenní lhůty, to znamená do 21. prosince, tak by s velkou pravděpodobností stuttgartský soud rozhodl o tom, že pan Roztočil již nebude ve vydávací vazbě," upřesnil.

Roztočil byl před dvaceti lety odsouzen v nepřítomnosti v tehdejším Československu za vraždu egyptského studenta k výjimečnému trestu, letos v listopadu pak s dalším odsouzeným vrahem Romanem Čabradou utekli z plzeňské věznice. Po několika dnech ho ale zadržela německá policie.

Jana Zemanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme