Nárůst o 14 procent. V Praze za poslední týden stoupl počet nemocí dýchacích cest

Počet případů nemocí dýchacích cest vzrostl v Praze za minulý týden oproti předchozímu týdnu zhruba o 14 procent. Za posledních sedm dní připadalo na každých 100 000 obyvatel hlavního města 1203 lidí s respiračními onemocněními. Výrazně stouplo množství lidí s chřipkou, a to na více než dvojnásobek. Vyplývá to z údajů, které na svém webu zveřejnila pražská hygienická stanice. V Praze je nemocnost podle hygieniků nejnižší ze všech regionů Česka.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nemoc, rýma, nachlazení, únava, alergie, chřipka (ilustrační foto)

Nejvíce nemocných je stále hlášeno v mladších věkových kategoriích do 24 let, uvádějí hygienici | Zdroj: Pixabay

Případů respiračních nemocí v Praze prudce přibývá zhruba od poloviny listopadu. „Nejvíce nemocných je stále hlášeno v mladších věkových kategoriích do 24 let,“ sdělili hygienici.

Respirační onemocnění plní dětská oddělení nemocnic. ‚Zvládneme to,‘ ubezpečuje Hrdlička

Číst článek

Počet potvrzených případů chřipky se v minulém týdnu zvýšil o 153 procent na 38 nemocných na každých 100 000 obyvatel. Zaznamenán byl i jeden případ těžkého respiračního onemocnění s potvrzeným nálezem chřipky A u muže ve věku 79 let, u kterého není jasné, zda byl proti chřipce očkován. Naproti tomu nově potvrzených případů nákazy koronavirem v minulém týdnu v Praze přibližně o pětinu ubylo.

Podle údajů na webu ministerstva zdravotnictví bylo od 12. do 18 prosince zaznamenáno 749 nakažených, což bylo o 22 procent méně než v předchozím týdnu. V Praze byl pokles výraznější než v celé zemi, kde množství nových případů nákazy koronavirem kleslo o 11 procent.

Kvůli rostoucímu počtu respiračních onemocnění už v sobotu třeba Fakultní Thomayerova nemocnice v Praze omezila návštěvy. Možné jsou jen po domluvě s lékařem. V pondělí zakázala návštěvy také pražská Nemocnice Na Homolce.

Vzhledem k prudkému nárůstu počtu respiračních onemocnění vyhlašuje Nemocnice Na Homolce od pondělí 19. prosince zákaz návštěv pacientů, a to až do odvolání.

Děkujeme za pochopení a spolupráci.

14:51 – 16. 12. 2022

2 4

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme