Hodonínská nemocnice eviduje jedno úmrtí mezi pacienty. Po silné bouři ošetřila až 200 zraněných

Nemocnice Hodonín zaznamenala jedno úmrtí mezi pacienty, které přijala po silných bouřích a krupobití v kraji. Uvedl to řekl ředitel nemocnice Antonín Tesařík. Nemocnice podle něj odhadem ošetřila 150 až 200 zraněných, největší nápor před půlnocí opadl. Bouře s kroupami o velikosti tenisových míčků i s tornádem se ve čtvrtek večer prohnala především na Břeclavsku a Hodonínsku. Bouře ničila domy, auta i zeleň.

Hodonín (Aktualizováno: 1:40 25. 6. 2021) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pacienty přiváželi příbuzní auty, ale i sanitky. (ilustrační foto) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Přesné počty nebyl Tesařík schopný říct. „Rozhodně jsme tady ale měli více než desítky lidí, možná to mohlo být odhadem i 200. Navážely je sem záchranky, hasiči, ale i příbuzní auty. Všude byla krev a bezmocní lidé v slzách. Zachraňovali si holé životy a přišli o střechu nad hlavou,“ uvedl.

Nemocnice podle něj vyhlásila traumaplán, zraněné přivážely desítky vozidel, nejen sanitek a hasičů. Podle Tesaříka se zdravotníci zachovali profesionálně. „Okamžitě jsme spustili traumaplán a řešili nejhorší případy. Zaznamenali jsme i nějaké úmrtí. Pomáhali všichni,“ řekl ředitel.

Situace dle jeho slov vypadala jako na bojišti. „Byla to apokalypsa. Všude byla krev a bezmocní lidé v slzách. Zachraňovali si holé životy a přišli o střechu nad hlavou,“ popsal.

Doplnil, že někteří zdravotníci z okolních obcí se nemohli do nemocnice dostat kvůli spadaným stromům, které blokovaly komunikace. Dodal, že pomoc nabídl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) nebo předák Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Josef Středula.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme