V pražské nemocnici zaměnili pacientky. Lékaři provedli potrat ženě, která přišla jenom na kontrolu

Pražská policie prošetřuje incident ve Fakultní nemocnice Bulovka, při kterém si personál spletl dvě pacientky, a jedna kvůli provedenému zákroku potratila. Radiožurnálu to potvrdila policejní mluvčí Eva Kropáčová. Podle informací CNN Prima News byly obě ženy cizinky trvale žijící v Česku. Nemocnice se podle resortu zdravotnictví rodině omluvila a je připravená vyplatit pacientce odškodnění. Údajní viníci byli postaveni mimo službu.

Aktualizováno Praha (Aktualizováno: 16:04 28. 3. 2024) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nemocnice Na Bulovce

Nemocnice Na Bulovce | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iRozhlas

Těhotná žena šla v pondělí na Bulovku na běžnou kontrolu, zatímco druhé ženě měli lékaři provést takzvanou kyretáž, která se provádí například při léčbě nemocné dělohy, ale lze jí i ukončit těhotenství. Nastala ale záměna obou pacientek a těhotná žena, která přišla na kontrolu, v důsledku provedeného zákroku toho potratila.

Bude muset platit Bulovka 50 milionů korun? Spor o pohledávku za úklid soud opět odročil

Číst článek

„Došlo k neomluvitelnému selhání lidského faktoru. Viníci jsou postaveni mimo službu a budou potrestáni,“ uvedl pro Radiožurnál mluvčí ministerstva zdravotnictví Ondřej Jakob. 

Případem se zabývá také pražská policie. „Pražská policie se touto věcí začala zabývat na základě informací, které se objevily v médiích. Jinak jsme do současné chvíle nepřijali žádné trestní oznámení týkající se této události,“ řekla pro Radiožurnál Kropáčová.

Nemocnice teď nešťastnou událost interně vyšetřuje, potvrdila její mluvčí Eva Stolejda Libigerová. Podle dosavadních zjištění podle ní došlo k závažnému selhání zaměstnanců, kteří nesprávně identifikovali pacientku k operaci. Rodině pacientky se nemocnice omluvila a je připravena vyplatit odškodné.

gut, har, krk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme