V kauze nemocničních zakázek jsou dva další obvinění, je mezi nimi bývalý radní za ČSSD Hodek

Policie v kauze údajných manipulací se zakázkami v nemocnicích Na Bulovce a Na Františku obvinila další dva lidi. Uvedla to v pátek Česká televize. Podle ní je jedním z nich bývalý pražský radní za ČSSD Daniel Hodek. V kauze je podle posledních informací obviněno celkem 16 lidí a šest právnických osob.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bývalý radní Daniel Hodek | Foto: Michal Šula/MAFRA | Zdroj: Profimedia

Bývalý radní hlavního města a Prahy 1 Daniel Hodek potvrdil, že obvinění obdržel, ale považuje jej za neopodstatněné.

Do kauzy kolem nemocničních zakázek byl zapojený i známý exministra Němečka, tvrdí Horáček

Číst článek

„Obvinění považuji za neopodstatněné a podávám proti němu stížnost, ve které se ke všem bodům podrobně vyjádřím,“ uvedl Hodek. Pro iROZHLAS.cz pak odmítl, že by bral jakékoli úplatky. „Samozřejmě že ne,“ napsal v SMS zprávě. Víc situaci nyní nechtěl komentovat.

Ústřední postavou kauzy je severočeský podnikatel Tomáš Horáček. Podle policie ovlivňoval přidělování zakázek v nemocnicích, za což údajně žádal úplatky.

Horáček začal podle médií s policií spolupracovat. Podle dřívějších informací České televize mimo jiné na policii vypovídal o svém jednání s uchazečem o zakázku na stravování v Nemocnici Na Františku.

Kauza Bulovka: podnikatele Horáčka propustil státní zástupce z vazby

Číst článek

Údajně uvedl, že akci koordinoval další obviněný, lékař Martin Stříteský, a zejména tehdejší radní Prahy 1 Hodek. Podle České televize také mluvil o tom, že důležitou roli v údajném korupčním systému měl také český podnikatel žijící na Maltě.

Vedle Horáčka obvinila policie například bývalou ředitelku Nemocnice Na Bulovce Andreu Vrbovskou, bývalého ředitele Nemocnice Na Františku Roberta Zelenáka, který kvůli obvinění rezignoval, a bývalého ředitele Nemocnice Na Bulovce Františka Nováka, jehož odvolal ministr zdravotnictví na začátku loňského července.

Horáček byl také počátkem roku obviněn také kvůli ovlivňování svědků z vazby.

ogo, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme