Ředitel Homolky končí ve funkci. Rezignoval po ukončení ministerské kontroly hospodaření nemocnice

Ředitel Nemocnice Na Homolce Ivan Oliva rezignoval na svou funkci. Radiožurnálu to potvrdila mluvčí ministerstva zdravotnictví Gabriela Štěpanyová. Oliva rezignoval krátce po ukončení kontroly hospodaření nemocnice.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nemocnice Na Homolce | Foto: Filip Jandourek

Oliva se na rezigraci dohodl s ministrem zdravotnictví Adamem Vojtěchem (za ANO), uvedla Česká televize. „Dnes (v pátek, pozn. red.) měli jednání, probrali veškerá zjištění z ministerské kontroly, která byla ukončena, a domluvili se na tom, že pan Oliva skončí ve funkci ředitele,“ doplnila Štěpanyová.

Žiji zombie život, zakázky byly krystalicky transparentní, Homolce jsem zajistil prosperitu, hájil se Dbalý

Číst článek

„Sešli jsme se, protože to považuju za korektní, nad závěry kontroly, kterou provedlo ministerstvo zdravotnictví v nemocnici. Týkala se nákupu, veřejných zakázek a podobně. On se rozhodl, že ukončí to působení. Rezignoval a tím to pro mě je uzavřeno,“ řekl ministr ČT.

Podle čtvrtečních informací deníku Právo odhalila hloubková kontrola neplatné smlouvy za více než 400 milionů korun. Nemocnice to odmítla.

Vyjádření vedení Nemocnice Na Homolce Radiožurnál zjišťuje.

Jiří Svatoš, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme