Útočník napadl v nymburské nemocnici zdravotní sestru lopatou. Hrozí mu až 10 let vězení

V úterý večer napadl v nymburské nemocnici neznámý pachatel zdravotní sestru lopatou. Žena skončila v nemocnici s úrazem hlavy. Jednatřicetiletému muži hrozí za pokus o těžké ublížení na zdraví až desetiletý trest, řekla ve středu policejní mluvčí Petra Potočná. Zřizovatelem nemocnice je město Nymburk, starosta i nemocnice věc odmítli komentovat s ohledem na neukončené policejní vyšetřování.

Nymburk (Aktualizováno: 13:17 12. 5. 2021) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Útočník napadl v nymburské nemocnici zdravotní sestru lopatou (archivní foto) | Zdroj: Profimedia

„Včera (v úterý) v deset večer neznámý pachatel vnikl do objektu nymburské nemocnice, kde na chodbě počkal na procházející sestru, ke které zezadu přistoupil a udeřil ji přinesenou lopatou do hlavy,“ řekla Potočná. Zdravotní sestra utrpěla tržná zranění.

Policie vytipovala po útoku podezřelé. „Podle daného popisu a dobré osobní a místní znalosti policistů jsme natipovali osobu podezřelou a v dnešních dopoledních hodinách jsme muže zadrželi,“ řekla Potočná. Jde o jednatřicetiletého muže z Nymburka. „V současné chvíli je v rukou kriminalistů a probíhají s ním procesní úkony,“ dodala Potočná.

„V tuto chvíli je noční útok na zdravotnický personál naší nemocnice předmětem vyšetřování Policie ČR, proto se k němu nemůžeme momentálně vyjadřovat,“ řekla Aneta Šenová z nymburské nemocnice.

Také starosta Nymburka Tomáš Mach (Nymburk s klidem) řekl, že je kvůli policejnímu vyšetřování vázán mlčenlivostí.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme