Nemocnice fungují v omezeném provozu, lékaři oficiálně protesty neruší ani po dohodě s premiérem

Nemocnice fungují od pátku v omezeném provozu. Šest tisíc lékařů vypovědělo začátkem prosince sloužení přesčasů. Ve čtvrtek 30.11. se zástupci České lékařské komory domluvili s premiérem Petrem Fialou z ODS na navýšení odměn pro příští rok o téměř deset miliard korun. Podle viceprezidenta lékařské komory, Jana Přády, protesty zatím odvolány nebudou. Chtějí nejdříve vědět, jakým způsobem se peníze k lékařům dostanou.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nemocnice

Nemocnice fungují v omezeném provozu | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

„Víkendový provoz je tak jako tak z plánovaných operací, to znamená, že je zajištěný, ale je potřeba aby následující týdny, respektive celý prosinec, nebyl ve víkendovém provozu. Dokud se nedohodneme, tak protest odvolán není. Ve chvíli kdy se dohodneme, tak samozřejmě vyzveme podporovatele, aby svou výpověď odvolali,“ říká Přáda.

Jak rychle se nemocnice vrátí do běžného režimu je podle Přády na jednotlivých zařízeních. Naplánované prosincové služby totiž počítají s omezeným provozem. Další jednání zástupců nespokojených lékařů a ministerstva zdravotnictví bude v pondělí.

Terezie Richterová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme