Útok v ostravské nemocnici má sedmou oběť. Zemřela těžce zraněná žena

Žena zraněná při úterní střelbě ve Fakultní nemocnici Ostrava ve čtvrtek zemřela. Radiožurnálu to potvrdila mluvčí nemocnice Petra Petlachová. Počet obětí dvaačtyřicetiletého střelce tak vzrostl na sedm. Další dva zranění muži jsou mimo ohrožení života, jeden byl ve čtvrtek již z nemocnice propuštěn do domácí péče.

Ostrava Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Uctění památky u Fakultní nemocnice v Ostravě

Uctění památky u Fakultní nemocnice v Ostravě | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Bezprostředně po úterní střelbě v ostravské nemocnici bylo potvrzeno celkem šest obětí a další tři těžce zranění lidé. Stav ženy, kterou útočník střelil do hlavy, byl od úterý v kritický a ve středu nemocnice oznámila, že její stav se ještě zhoršil. Svým zraněním podlehla ve čtvrtek. Další z těžce zraněných byl ve čtvrtek propuštěn do domácí péče, další zůstává v nemocnici ve stabilizovaném stavu.

Pozůstalí po obětech střelby v Ostravě dostanou sto tisíc i od kraje. Nemocnice otevřela ordinaci a čekárnu

Číst článek

Fakultní nemocnice Ostrava ve čtvrtek znovu otevřela ordinaci i čekárnu traumatologické ambulance v budově polikliniky, kde se tragédie stala. Fungovat začalo také konto, kam lidé mohou posílat peníze na podporu rodin obětí ostravské střelby a zraněných. Transparentní bankovní účet má číslo 73030761/0710. Dárci mohou na tento sbírkový účet přispívat do 31. března. Lidé od středečního večera vybrali pro rodiny obětí střelby a zraněné necelých 300 000 korun.

Pomoc pro rodiny pozůstalých i zraněné už schválila také zastupitelstva Ostravy i kraje. Rodinám zavražděných každá z těchto institucí pošle 100 000 korun. Zranění dostanou polovinu. O podobně vysoké podpoře by měla jednat i vláda.

Lidem, kteří byli v době střelby v nemocnici, policisté vracejí věci zanechané v panice na místě tragédie. Vydávají je od středy v policejní budově na adrese Českobratrská 10 v centru Ostravy. „Zatím jsme vydali lidem dvě třetiny věcí. Ve vydávání budeme pokračovat. Další svědci mohou přijít během pracovních dnů,“ řekla mluvčí moravskoslezské policie Pavla Jiroušková.

Střelba v ostravské nemocnici

Dvaačtyřicetiletý muž zahájil střelbu v čekárně traumatologické ambulance na čekající pacienty v úterý po sedmé hodině ranní. Z blízkosti zasáhl celkem devět lidí, šest z nich zabil na místě, další tři lidé skončili s těžkými zraněními v nemocnici.

Útočník následně utekl z místa činu a navštívil svou matku, které o činu řekl a oznámil, že se zabije. Policie ihned vyhlásila pátrání a muže našla v Děhylově na Opavsku. Muž před zásahem policistů spáchal sebevraždu.

Pachatel střílel z české pistole ráže devět milimetrů, kterou držel nelegálně. Měl také trestní minulost, konkrétně tři záznamy za násilnou a drobnou majetkovou trestní činnost. U násilné činnosti šlo o drobnou potyčku. Oficiální motiv jeho činu zatím policie nezveřejnila.

Střelba v ostravské nemocnici je druhá nejtragičtější v historii Česka. V únoru 2015 zastřelil muž v restauraci v Uherském Brodě osm lidí a pak sebe.

tzr, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme