Ublížení na zdraví z nedbalosti? Policie vyšetřuje případ postižení holčičky narozené v Pardubicích

Policie začala vyšetřovat případ děvčátka, které se narodilo v červnu v pardubické nemocnici a zřejmě kvůli chybě lékařů zůstane postižené. Kriminalisté stanovili právní kvalifikaci možného trestného činu jako těžké ublížení na zdraví z nedbalosti. Ve středu to řekla mluvčí krajské policie Dita Holečková. „Byly zahájeny úkony trestního řízení, obviněn zatím nikdo nebyl,“ uvedla.

Pardubice Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie vyšetřuje případ holčičky narozené v Pardubicích. Ilustrační foto | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: Český rozhlas

Matka dítěte trpěla v těhotenství streptokokovou infekcí. Děvčátko po porodu zřejmě nedostalo včas antibiotika proti nákaze a ponese si trvalé následky.

Představenstvo společnosti Nemocnice Pardubického kraje v pondělí odvolalo ředitelku pardubické a chrudimské nemocnice Štěpánku Fraňkovou.

Ředitelka pardubické nemocnice končí. Byla odvolána kvůli případu zanedbání péče o novorozence

Číst článek

Podle mluvčí firmy Kateřiny Semrádové zůstane lékařkou pardubické nemocnice. Minulý týden kvůli případu lékaři a primář novorozeneckého oddělení dostali výtky.

Ministerstvo zdravotnictví tento týden oznámilo, že do pardubické nemocnice pošle kontrolu.

Pardubická nemocnice také čelí obvinění kvůli pooperačním komplikacím malého chlapce v roce 2017, který následně zůstal v takzvaném bdělém kómatu. Obviněny jsou i lékařka a dvě zdravotní sestry, a to z těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme