Ředitelka pardubické nemocnice končí. Byla odvolána kvůli případu zanedbání péče o novorozence

Ředitelka pardubické nemocnice Štěpánka Fraňková končí. Kvůli případu poškození zdraví novorozence ji k pondělnímu dni odvolalo představenstvo. O odvolání informoval na facebooku hejtman Martin Netolický (ČSSD). Další opatření budou následovat tak, aby se situace urychleně vrátila do standardní situace, uvedl. Ministerstvo zdravotnictví v pondělí oznámilo, že do pardubické nemocnice pošle kontrolu.

Aktualizováno Pardubice (Aktualizováno: 16:10 14. 10. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Krajská nemocnice Pardubice, multioborový pavilon | Zdroj: Pardubický kraj

„Jako zástupcům vlastníka, tedy Pardubického kraje, a zástupcům občanů kraje nám záleží na poskytování kvalitní, dostupné zdravotní péče lege artis (podle pravidel umění lékařského). Proto již není možné dále váhat, je třeba provést srozumitelné kroky, které pomohou vrátit důvěru veřejnosti v největší zdravotnické zařízení kraje,“ uvedl Netolický.

Pardubická nemocnice řeší další případ zanedbání péče. Novorozenec nedostal včas antibiotika

Číst článek

Děvčátko narozené v červnu v Pardubické nemocnici zřejmě nedostalo včas antibiotika proti nákaze streptokokem a ponese si trvalé následky.

Při interním prověření případu nemocnice dospěla k tomu, že mohl nastat nesoulad mezi doporučeným a realizovaným odborným postupem. Minulý týden kvůli případu lékaři a primář novorozeneckého oddělení dostali výtky.

Ženu, které se děvče narodilo, před porodem odmítly přijmout nemocnice v Rychnově nad Kněžnou a Hradci Králové. Podle společnosti Nemocnice Pardubického kraje by zdravotní komplikace nemusely nastat v případě normálního transportu a včasného podání antibiotik před porodem. Žena trpěla streptokokovou infekcí, která se přenesla i na dítě.

Ministerská kontrola se zaměří na kvalitu péče v porodnici a na novorozeneckém a dětském oddělení. „Je potřeba udělat vše pro to, aby se takové případy již neopakovaly,“ uvedl na twitteru ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (ANO).

Pardubická nemocnice také čelí obvinění kvůli pooperačním komplikacím malého chlapce v roce 2017, který následně zůstal v takzvaném bdělém kómatu. Obviněni jsou i lékařka a dvě zdravotní sestry z těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti.

Případ, který se stal v Pardubické nemocnici, je znepokojující, proto do nemocnice pošleme ministerskou kontrolu. Zaměří se na kvalitu poskytované péče v porodnici, na novorozeneckém a dětském oddělení. Je potřeba udělat vše pro to, aby se takové případy již neopakovaly.

15:06 – 14. 10. 2019

5 39

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme