Lužická nemocnice v Rumburku přejde pod Krajskou zdravotní. Rozšíří zdravotní péči, přibude více doktorů

Přechod Lužické nemocnice v Rumburku pod společnost Krajská zdravotní Nemocnice, která zajišťuje zdravotní péči ve Šluknovském výběžku, přivede do Rumburku více lékařů. V nemocnici budou fungovat čtyři základní obory, a to dětské, interní, chirurgie a gynekologie a léčebna dlouhodobě nemocných. Nové středisko zároveň odlehčí nemocnicím v Děčíně a Ústí nad Labem, které jsou přetíženy péčí o pacienty.

Rumburk Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nemocnice Rumburk

Nemocnice bude součástí Masarykovy nemocnice jako středisko Rumburk, to umožní dostat do Rumburku více lékařů | Zdroj: Profimedia

Lužická nemocnice v Rumburku přejde od 1. července pod společnost Krajská zdravotní Nemocnice, která zajišťuje zdravotní péči ve Šluknovském výběžku. Zařízení nebude samostatným odštěpným závodem, ale stane se detašovaným pracovištěm ústecké Masarykovy nemocnice. Důvody jsou finanční a personální. Zastupitelům to dnes řekl ředitel Krajské zdravotní Petr Malý. Převod schválili zastupitelé.

Nemocnice, ve které personál nezůstává. Koronavirus je v Rumburku jen jeden z mnoha problémů

Číst článek

Nemocnici koupil loni Ústecký kraj od insolvenční správkyně za 63 milionů korun. Od ledna 2021 ji spravovala Krajská majetková. „Jde o narovnání nesprávného kroku předchozího zastupitelstva, které sice správně koupilo od insolvenční správkyně nemocnici, ale nesprávně ji zařadilo do Krajské majetkové,“ řekl radní Tomáš Rieger (ODS).

Rumburská nemocnice nebude samostatným odštěpným závodem, jako je šest stávajících nemocnic Krajské zdravotní. „Výhody pro Krajskou zdravotní budou takové, že rozšíříme zdravotní péči a odlehčíme nemocnici Děčín, která byla přetížena péčí o pacienty,“ uvedl předseda představenstva Krajské zdravotní Ondřej Štěrba. „Tuto nemocnici Krajská zdravotní znovu postaví na nohy strukturou základních oborů a přenosem operativy z větších nemocnic,“ uvedl Štěrba.

V nemocnici budou fungovat čtyři základní obory, a to dětské, interní, chirurgie a gynekologie a léčebna dlouhodobě nemocných. „Bude součástí Masarykovy nemocnice jako středisko Rumburk, což nám umožní dostat lékaře do Rumburku, snáze dosáhneme na akreditace, budeme moci odlehčit i ústecké nemocnici,“ uvedl Malý. Masarykova nemocnice s Lužickou spolupracovala už na jaře na základě memoranda.

Insolvenční správkyně Lužické nemocnice chce po Rumburku 52 milionů korun. Město zaplatit odmítá

Číst článek

Lužická nemocnice získala podle Malého nové lékaře do Rumburku na internu. „Ještě dva lékaře pro toto oddělení sháníme. Postupně budeme integrovat nemocnici do struktur Krajské zdravotní ohledně zásobování léky, zdravotnickým materiálem, pacienti nic nepoznají,“ uvedl Malý.

Nemocnice užívala dva areály. „Rezignujeme na areál v Podhájí, necháme si jen budovy, které potřebujeme pro provoz,“ uvedl Štěrba. „Budeme rekonstruovat využívané objekty,“ dodal.

Lužická nemocnice podala žádost o dotaci z programu REACT-EU. „Předpokládáme, že se dostane na všechny žádosti Krajské zdravotní i na žádost Lužické nemocnice,“ řekl předseda představenstva Krajské zdravotní. Rumburská nemocnice žádala o dotaci 150 milionů korun na stavbu urgentního příjmu a návazných pracovišť. Krajská zdravotní žádala o dotace v celkové výši 1,3 miliardy korun.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme