Nemocnice v České Lípě chybí lékaři. Pro studenty proto uspořádá kemp, který je má přilákat

Nemocnice v České Lípě chce nalákat mladé lékař, aby do ní po skončení studia medicíny nastoupili. Mimo jiné se pro ně na konci července chystá uspořádat kemp. Pracuje také například s tím, že není velkou fakultní nemocnicí. Tím pádem se mladý lékař dřív dostane do praxe a k zákrokům, na které by musel ve velkých nemocnicích čekat.

Česká Lípa Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

operace, nemocnice Bulovka, ilustrační foto

Nemocnice v České Lípě chce nalákat mladé lékař, aby do ní po skončení studia medicíny nastoupili (ilustrační foto) | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

Nemocnice v České Lípě je druhým největším zdravotnickým zařízením v Libereckém kraji, hned po Liberci. Nicméně stejně jako jiné nemocnice má problém s nedostatkem lékařů. V současné době jich zaměstnává kolem stovky, potřebovala by jich ale mnohem víc.

Přehrát

00:00 / 00:00

Podrobnosti o plánu českolipské nemocnice zjišťovala redaktorka Jana Pavlíčková

V létě chce uspořádat takzvaný Medicamp pro studenty od třetího ročníku medicíny výš. Během něj chce zájemcům ukázat všechna svá oddělení, přístrojové vybavení a vše, co nemocnice po zdravotnické stránce umí, a zároveň jim chce představit Českou Lípu jako dobré místo pro žití, pokud by se rozhodli do českolipské nemocnice po studiu nastoupit.

Kromě praktické stránky v nemocnici kemp nabídne i sportovní vyžití na Máchově jezeře, v Lužických horách, jízdu si na lodích po Ploučnici a podobně. Zástupci města jim předestřou možnosti bydlení, které je tu mnohem levnější než v Praze. Akce má nalákat nejen na samotnou práci v nemocnici, ale ukázat, že Českolipsko má mladým lékařům co nabídnout i mimo práci.

Sama nemocnice láká například i na to, že není velkou fakultní nemocnicí. Tím pádem se mladý lékař dřív dostane do praxe a k zákrokům, na které by musel ve velkých nemocnicích čekat.

Kapacita letního kempu v českolipské nemocnici je maximálně 16 mediků a nemocnice už teď má 10 přihlášek.

Jana Pavlíčková, Redakce ČRo Liberec Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme